В наш час якість водопровідної води не найкраща. В ній чимало різноманітних домішок та забруднень, що негативно впливають на ваш стан здоров’я. Компанія Здорова Вода пропонує ту рідину, яка ідеально підходить для вживання. Роздивимося всі особливості очищення питної води детальніше.
Якими способами можна очищувати воду?
На практиці можуть використовуватися різні методи очищування рідини. Серед їх характеристик:
- Фільтрація. Це найпоширеніший метод очищення. Найчастіше використовується механічна фільтрація через пісок, мембрани, активоване вугілля. Фільтри видаляють з води бруд, сторонні частинки, хлор та забруднювачі органічного походження.
- Хімічне очищення. Використовуються хімічні речовини (хлор або озон) для знищення бактерій і вірусів. Хлорування — один з найбільш поширених методів, але в даній ситуації можуть залишатися шкідливі продукти.
- Ультрафіолетове (УФ) опромінення. Цей метод використовує ультрафіолетове світло для знищення мікроорганізмів. Таке очищення ефективне проти бактерій і вірусів, але не видаляє хімічні забруднювачі.
- Обратний осмос. Це високоефективний метод, що використовує напівпроникну мембрану для видалення більшості забруднювачів (солі, метали і органічні сполуки). Обратний осмос забезпечує високу якість води, але його встановлення та експлуатація дорогі.
- Дистиляція. Процес нагрівання води до кипіння і конденсації пари. Дистиляція ефективно видаляє мінерали, бактерії та інші забруднювачі, але вимагає значних енергетичних витрат.
Вибір методу очищення води залежить від її конкретного стану. Саме тому потрібно заздалегідь взяти зразки рідини для аналізу в лабораторії.
Особливості питної води
Вода для пиття повинна відповідати певним стандартам якості. Основні характеристики такої продукції наступні:
- Прозорість. Вода повинна бути чистою і прозорою, без видимих домішок.
- Запах і смак. Якісна питна вода не повинна мати сторонніх запахів або смаків.
- pH-значення. Оптимальний рівень pH для питної води коливається від 6.5 до 8.5. Рідина з низьким або високим показником являється небезпечною для вашого здоров’я.
- Мінеральний склад. Питна вода повинна містити певну кількість корисних мінералів (кальцій, магній), але не перевищувати допустимі норми шкідливих речовин (свинець, ртуть).
- Мікробіологічні показники. Рідина повинна бути вільною від патогенних мікроорганізмів (бактерій, вірусів та паразитів).
Вам варто дуже уважно відноситися до очищення питної води. Тільки в такому випадку вона не стане причиною розвитку різноманітних захворювань!