Принципи розрахунку потужності теплої підлоги для приміщення та основні аспекти

Тепла підлога – це один із найбільш комфортних способів обігріву приміщень. Вона дозволяє рівномірно розподілити тепло на всій площі поверхні, тому в будинку буде затишно. Можете замовити електричну підлогу на https://iteplo.com/ або водяний варіант. У кожному з цих випадків важливо приділити увагу розрахунку потужності пристрою.

Як розрахувати потужність теплої підлоги для приміщення?

Цей показник залежить від деяких важливих моментів. Серед найважливіших факторів можна виділити:

  1. Площа приміщення. Чим просторіша кімната, тим потужнішою має бути тепла підлога. В іншому випадку вона не справлятиметься зі своїми функціями.
  2. Коефіцієнт втрати тепла. Цей показник залежить від типу стін, віконних та дверних конструкцій. Також варто взяти до уваги рівень утеплення кімнати.
  3. Температурний режим. Якщо в приміщенні досить висока температура, то занадто тепла підлога не знадобиться. Не варто переплачувати за непотрібні характеристики.
  4. Вид конструкції. У різних типів теплої підлоги різний рівень потужності.

Щоб правильно розрахувати потужність теплої підлоги, потрібно виміряти площу кімнати та уточнити коефіцієнт втрати тепла. Останній показник можна дізнатися, звернувшись до професіонала або скориставшись спеціальною програмою.

Ось формула визначення потужності теплої підлоги – P = S x K:

  • Р – потужність конструкції у ВТ;
  • S – площа приміщення кв.м.;
  • К – втрати тепла.

У деяких випадках кімната відрізняється складною конфігурацією. У таких ситуаціях варто звертатися за допомогою до справжніх професіоналів своєї справи, щоб не допустити помилки.

Різниця між розрахунком потужності для електричної та водяної теплої підлоги

Щоб розрахувати потужність електричної системи потрібно знати її потужність на кв.м. простору. Зазвичай такий параметр вказаний у документах, які йдуть у комплекті із пристроєм. Формула розрахунку потужності електричної теплої підлоги – P = S x Pм. У ній Рм означає рівень потужності на один квадратний метр приміщення.

З водяною теплою підлогою справа трохи інакша. Вам потрібно знати, яка температура гарячої води, що надходить до системи. Також необхідно визначити різницю температурного режиму води та повітря у приміщенні. Різниця температур, що рекомендується, вказана в документації. Формула для розрахунку потужності – P = S x K x ΔT, де ΔT є різницею температурного режиму.

Якщо ви не стикалися з вирішенням такого питання раніше, варто попросити допомоги у справжніх професіоналів своєї справи. Вони правильно розрахують оптимальну потужність теплої підлоги, завдяки чому пристрій ефективно впорається зі своїми основними завданнями!