Що треба знати про правила забезпечення охорони котеджних містечок

Люди дедалі частіше переселяються за місто. Власний будинок затишний за типову квартиру, а ще можна спокійно шуміти ночами. Але доводиться брати на себе багато чого, що для городян здається базовим. Наприклад, охорону.

Охорона котеджних містечок відрізняється від охорони квартир. Принципи та правила тут свої. Не кожна охоронна фірма Київ зможе втілити їх на практиці.

Принципи

Планування. Оборону потрібно ретельно спланувати заздалегідь, врахувати всі особливості та слабкі місця. Якщо якісна підготовка відсутня, злодійство та нещасні випадки процвітатимуть.

Єдність. Є сенс охороняти все котеджне селище цілком, а не приставляти до кожного будинку окремих охоронців. Це допоможе економніше розподілити сили.

Огородження. Селище обгороджують міцним парканом від непроханих гостей. Це перший рубіж оборони. Є сенс ставити металеві огорожі, міцні та естетичні. Проїзд потрібно обмежити шлагбаумами та воротами, а на вході організувати контрольно-пропускні пункти. Це обмежить небажані відвідування та знизить ймовірність крадіжки.

Контроль. Щоб моніторити ситуацію, потрібні відеокамери, пов’язані в єдину систему відеоспостереження та патрулі. Стануть в нагоді і датчики руху. Доведеться спостерігати за селищем 24/7.

Реагування. Потрібна професійна група швидкого реагування. Вона має базуватися поряд із селищем чи в ньому самому, щоб оперативно запобігати злочинам.

Правила

Звертайтеся лише до ліцензійної охоронної фірми. Компанії без ліцензії беруть менше, але їхню діяльність ніхто не контролює, і якість послуг досить низька. Іноді самі охоронці стають джерелом проблем.

Завжди укладайте договір. Якщо папери не підписані, довести, що селище фактично охороняється неможливо. І якщо виникне спірна ситуація, раптово виявиться, що з юридичної точки зору жодної охорони не було, а це може спричинити величезні штрафи за договорами.

Підходьте до питання комплексно. Не спирайтеся лише на відеокамери або лише на групу швидкого реагування. І сліпо довіряти з КПП теж не варто. Об’єднайте все в одне, додайте розумну систему контролю та управління доступом та електронні перепустки – і котеджне селище перетвориться на справжню фортецю.

Не забувайте про інші аспекти безпеки. Сенс в охороні, якщо порушуються пожежні норми, а будинки складені з неякісних матеріалів та готові ось-ось впасти на голову перехожим? А в найближчому лісі завелися скажені лисиці… Щоб повноцінно захистити селище від небезпек, однієї охорони замало.