Відеоігри: віртуальні всесвіти у соціальному розрізі

Комп’ютерні ігри з’явилися незабаром після самих комп’ютерів. Людство грає вже давно і не збирається зупинятися. Раніше почесним вважалося лише створювати ігри — це була перевірка майстерності програмістів, сценаристів, дизайнерів, і часто всю гру створювала єдина людина. Грати вважалося чимось дитячим. Якщо ж подивитись подробиці на https://loe.ms , виявиться, що сьогодні відеоігри — величезна індустрія.

Чому люди грають

Що приваблює в комп’ютерних іграх? Насамперед це джерело принципово нового досвіду. Гравець опиняється в ситуаціях, в яких навряд чи виявиться в реальності — відбивається від бандитів, водить літак, дбає про міфічні істоти. При цьому людський мозок влаштований так, що на намальовану картинку із озвучкою біохімічно реагує як на реальні події. Геймер буквально поринає у гру, проживає її зсередини, і ігровий досвід виявляється цілком реальним.

Привабливою здається і відчуття спільності. Геймерів багато, вони збираються в інтернеті, комп’ютерних клубах, на з’їздах. Існує розвинене ігрове співтовариство. Знайти однодумців у сучасному світі важко, спілкування категорично не вистачає, а відеоігри – нескінченне джерело тем для розмови. Люди обговорюють переваги та недоліки ігор, діляться секретами, радять, розповідають про свої враження.

Світ ММОРПГ

Онлайн-ігри – окремий Всесвіт зі своїми законами. Вони орієнтовані на спільний досвід, спільне проходження і гравець, який намагається грати соло, отримає навряд чи половину вражень. Відеогра перетворюється на майданчик для спілкування та кооперації, навколо неї формуються тематичні форуми. Кожна гра — окрема спільнота, адже багато хто існує роками; Lineage 2, наприклад – легенда MMORPG, один із першопрохідників жанру – об’єднує людей більше 20 років. Чимало гравців залишилося ще зі старту, хоча багато хто грає не так активно, як раніше.

Вбудовані механізми ММОРПГ полегшують кооперацію та сприяють їй. Гільдії поєднують гравців подібних поглядів, а можливість формувати загони вимагає вміння домовлятися. Багато хто грає одним складом довгий час, формуючи справжні бойові спілки. І стосунки переходять у глибоку щиру дружбу.

Характерна риса ММОРПГ – спроба підмінити реальність. Гра дає все необхідне від спілкування до цікавої діяльності та навіть роботи. Є геймери, які заходять у улюблену гру щодня зависають на кілька годин. Відеогра замінює реальне життя, забезпечуючи легким дофаміном. Але мозок не відрізняє ігровий досвід від реального, і чи така важлива різниця насправді?