Особливості тюнінгу автомобільної електроніки: які існують варіанти

Під тюнінгом розуміється вдосконалення параметрів автомобіля, починаючи від зовнішнього вигляду, закінчуючи продуктивністю. Найчастіше тюнінг спрямований на покращення наступних елементів: двигун, підвіска, кузов, інтер’єр. Щоб автомобіль після тюнінгу відповідав усім побажанням власника, робота ведеться одразу в кількох напрямках. Щоб дізнатися про цю тему більше, можна вивчити статті про тюнінг авто.

Тюнінг двигуна

Двигун після тюнінгу стає потужнішим. Для цього проводиться налаштування елементів, що є в автомобілі, від яких залежить потужність двигуна. Найпоширенішими процедурами в рамках тюнінгу автомобіля є:

  1. Збільшення об’єму циліндра. У ході робіт отвір у циліндрі стає більшим. Чим більше циліндри, тим більша продуктивність, оскільки у великому циліндрі спалюється більша кількість повітряно-паливної суміші.
  2. Турбонаддув – ефективна процедура збільшення потужності. Турбокомпресор підвищує рівень тиску. Завдяки високому тиску покращується наповнення і більший об’єм повітря виявляється доступним для спалювання.
  3. Чіп-тюніг здійснюється без втручання у конструкцію двигуна. Для підвищення продуктивності змінюються заводські установки електронної системи управління. За рахунок зміни налаштувань збільшується тиск або кількість палива, що впорскується в камеру згоряння.

Котушки

Найскладніший технічно, але водночас найефективніший спосіб опускання авто – використання гвинтової підвіски. На амортизаторах або пружинних пластинах є різьблення, за рахунок якого тюнери регулюють опускання дуже точно. Багато котушок також є можливість регулювання демпфування. Для кожного амортизатора можуть задаватися індивідуальні значення різних параметрів. Водії отримують можливість налаштовувати амортизатори оптимальним чином відповідно до своїх потреб.

Спіральне підвісування встановлюється дуже складно, тому довірити такі роботи можна тільки досвідченим майстрам.

Стабілізатори

Стабілізатор – сталева пружина, що з’єднує осі колеса. Вони покращують динаміку автомобіля, дозволяють входити у повороти на вищій швидкості. Стабілізатор дозволяє регулювати рівень колісних навантажень. Змінюючи показники жорсткості переднього або заднього стабілізатора, можна налаштувати різні параметри.