Виведення компанії з переліку ризикових платників: правила та етапи

Процес виведення компанії з переліку ризикових платників на території України являє собою комплексну процедуру. Таке питання вимагає систематичності, а також ефективного управління. Якщо виведення з ризикових платників викликає складнощі, зверніться за допомогою до професіоналів компанії «Бухгалтерські-послуги.укр». Вам запропонована кваліфікована допомога в кожному аспекті цього процесу, тому бізнес буде розвиватися успішно.

Ризикові платники ПДВ: кого до них відносять?

Критерії ризиковості платника податків були оновлені в 2024 році. Важливо перевірити ці правила та впевнитися в тому, що ви не потрапляєте у відповідну категорію. Компанія готова допомогти вам перевірити контрагентів на ризиковість, а також не дозволить помилитися в термінах передачі відповідних документів.

Податкові накладні можуть блокуватися через те, що платник податку внесений в ризиковий список. Серед тих моментів, які дуже часто приводять до потрапляння в нього:

  1. Реєстрація платника податків відбулася на основі тих паперів, які були підроблені, є недійсними або ж втрачені.
  2. Платник ПДВ не подає декларації за два останніх місяці, чим порушує встановлені правила.
  3. Платник податків був зареєстрований особами, які у подальшому передали його у володіння обличчям, які зникли безвісті, померли або ж взагалі не існують.
  4. Органи контролю отримали інформацію про те, що господарські операції ризиковані. Їх зазвичай зазначають в поданих для реєстрації накладних або ж в розрахунках.
  5. Платник ПДВ веде свою діяльність без згоди, а також відома керівників або засновників.
  6. У платника ПДВ немає рахунків в якому-небудь банку (виняток складає рахунок електронного формату в Казначействі).

Також до цього переліку додають ті підприємства, що стали учасниками схем ухилення від процесу оподаткування платежів за налогами. Це означає, що вони отримали податкову вигоду, здійснюючи безтоварні операції, незаконно.

Як вийти з такого списку?

Варто враховувати деякі моменти. Серед них:

  1. Критерії ризиковості, що встановлені в підзаконному акті.
  2. Процес оцінювання історії за податками, яка повинна бути позитивною.
  3. Наявність підстав, що дозволять автоматично зареєструвати платника податків.
    Методи, що дозволять вийти зі списку ризикових платників ПДВ, наступні:
  4. Винесене рішення управління ДПС в області або ж Києві. Воно буде ухвалено після того, як було подано всі необхідні документи.
  5. Через рішення судових органів.

Якщо ви бажаєте прискорити процес, зверніться до перевіреної компанії. Це ваша можливість заощадити власний час та сили!