З яких етапів складається процес підготовки трудового договору

Оформлення трудового договору є найважливішою частиною під час вступу працювати. Необхідно дотриматися всіх вимог законодавства, внести важливі відомості в угоду. Для правильного проведення процедури пропонують послуги юристів на https://blp.com.ua/.

Правила

Цей тип угоди оформляється між працівником – фізичною особою та роботодавцем. У його ролі може бути бізнесмен, організація від імені директора, уповноважений державної чи іншої структури.

Оформляється документ у письмовій формі, основою цього можуть бути такі причины:

  1. Бажання самого працівника.
  2. Організований набір персоналу у межах певних заходів.
  3. При наймі неповнолітніх.
  4. При укладанні договору.
  5. Якщо передбачається виконання роботи у особливих чи складних умовах.

При оформленні угоди, працівник повинен надати свій паспорт, або інший документ, що засвідчує особу, трудову книжку, якщо вона має. Якщо людина претендує на посаду, яка потребує певної освіти, кваліфікації чи наявності навичок, то вона має надати диплом, інші документи, що підтверджують правомочність його претензій на заповнення вакансії.

Для того, щоб договір набув законної дії, працівник повинен у тижневий строк після набуття чинності угоди, зареєструвати її в державній службі зайнятості за місцем свого проживання.

Щоб розібратися у всіх деталях процедури, варто звернутися до фахівця, який надає юридичні послуги Львів.

Етапи

Процедура проста, проте її необхідно дотримуватись, щоб узаконити всі дії:

  1. Працівник подає заяву до відділу кадрів, або безпосередньо роботодавцю, залежно від типу компанії чи організації. Доповнює його необхідними документами, якщо претендує на професію чи посаду з певними нормативами освіти чи кваліфікації.
  2. Заява розглядається уповноваженими особами та видається висновок. На підставі позитивного рішення власник, директор або уповноважена особа видає наказ.
  3. Наказ пред’являється під розписку. Між сторонами процесу оформляється договір, необхідні відомості вносяться до документів, зокрема трудової книжки.
  4. Наказ про зарахування видається під час оформлення угоди письмово чи усному вигляді. Трудовий договір вважається укладеним, якщо людина приступила до роботи, навіть якщо вона не була оформлена письмово.